Parkingowi rekordziści

Parkingowi rekordziści
5 (100%) 2 votes

Branża parkingów samochodowych to prężnie rozwijający się biznes, którego wartość cenią podróżni z najdalszych zakamarków globu. Pozwalają one odciążyć wielu kierowców z nadmiaru trosk i bezpiecznie przechować swoje cztery kółka w trakcie nieobecności. Świadczyć może o tym Parking przy lotnisku Modlin i jego kolejne sukcesy. W drodze do celu, jakim jest zadowolenie klientów, kolejne firmy stają w szranki, by prześcigać się wzajemnie innowacyjnymi rozwiązaniami. Przyjrzyjmy się tym, które dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy wspięły się na podium i osiągnęły prestiżowe lokaty, jako rekordziści.

Cena

Parkingi w Abu Dhabi (stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich) to niewątpliwie jedne z najdroższych obiektów w swojej kategorii. Za jednodniowy postój parkomat potrafi tam naliczyć nawet 55 dolarów, czyli niemal 199 złotych (według kursu z dnia 27 lipca 2017 roku).

W większych miastach europejskich koszty potrafią być równie zaskakujące, co widać choćby na przykładzie Oslo, gdzie doba parkingowa potrafi osiągać cenę w przeliczeniu nawet do 245 złotych. Niedaleko w tyle znajdują się miejsca na Trafalgar Square w Londynie, gdzie dzienna usługa będzie kosztować nawet 62,25 dolara, czyli 225 złotych, natomiast w amerykańskim GM Building w Nowym Jorku do 66 dolarów, czyli niecałe 239 złotych. Na tle światowej konkurencji parkingi warszawskie i podwarszawskie, jak parking Modlin wypadają bardzo korzystnie, sprzyjając szczególnie oszczędnym klientom i oferując dzień postoju za jedyne ~36 złotych.

Najdroższym „parkingiem” na świecie jest amerykański lotniskowiec, zasilany energią nuklearną z dwóch reaktorów atomowych, USS Ronald Reagan CVN-76. Koszt parkingu i przewozu wodami Oceanu Spokojnego, pojazdów oficerów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych zamyka się w kosztach 4,5 miliarda dolarów.

Rozmiary

Największy parking na świecie znajduje się w ogromnym centrum handlowym West Edmonton Mall w mieście Edmonton w Kanadzie. Jest w stanie pomieścić nawet do 20 tysięcy samochodów jednocześnie.

Luksus

Do najbardziej luksusowych parkingów zdecydowanie należy Reignwood Hamilton Scotts w Singapurze, gdzie za pomocą specjalnej windy jesteśmy w stanie przetransportować nasze pojazdy prosto do apartamentu na wyższym piętrze.

Dodatkowo warto wspomnieć o kilku godnych wyróżnienia pozycjach jak:
– Niemieckie wieże parkingowe w miasteczku samochodowym Autostadt Wolfsburg w siedzibie Volkswagena.
– 1111 Lincoln Road w Miami na Florydzie, o wartości 65 milionów dolarów i pojemności do 300 pojazdów.
– Ogród Shinjuku w Tokio, skonstruowany z dbałością o środowisko dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań oczyszczania powietrza ze spalin samochodowych.
– Parking w teatrze (byłym kinie) Michigan w Detroit, naśladującym styl architektoniczny włoskiego renesansu.
– Parking Civic Center w mieście Santa Monica, o pojemności do 900 aut, ozdobiony wielobarwnymi światłami w ramach instalacji fotowoltaicznej.
– Oszklony niemiecki Parkhaus Engelenschanze w mieście Münster o siedmiu kondygnacjach, przypominających centrum handlowe.
– Podziemny „Sinking ship” w Seattle o 38 piętrach, wniesiony na miejscu zburzonego hotelu, wniesionego w roku 1890.
– Podziemny parking Garage studio z tunelami, zakończonymi oszklonymi oknami, usytuowany na niewielkim wzgórzu w szwajcarskim mieście Herdern.

Kontakt - Tylko 3 minuty od lotniska Modlin

PARKING
52°26'45.6"N 20°41'34.4"E
ul. Gen. Wiktora Thommee 10
05 - 102 Nowy Dwór Mazowiecki
kontakt@bezpiecznyparkingmodlin.pl
tel. +48 607 595 999
WŁAŚCICIEL
KAMPOL–LUX Sp. z o.o.
Tel +48 (22) 715-71-51
Tel kom +48 505-549-412
biuro@kampollux.com
ul.Żwirowa 18
Wilcza Góra
05-506 Lesznowola
NIP: 1231098502
REGON: 140747331